З початку повномасштабного російського вторгнення 17 ГВт української електроенергетики залишилися окупованими. Починаючи з березня 2024 року на підконтрольній території України пошкоджено або повністю знищено ще 9 ГВт, у тому числі:
• 90% вугільних і газових електростанцій,
• 70% ВЕС,
• 50% гідроелектростанцій,
• 30% сонячних фотоелектричних установок,
• 5% установок, що працюють на біогазі та біомасі.
Таким чином, біоенергетика продемонструвала найвищу стійкість до військового вторгнення порівняно з іншими типами традиційних і відновлюваних джерел енергії завдяки своїй фундаментальній децентралізації та відносно рівномірному розподілу по країні.
Протягом останніх двох передвоєнних років біогазовий сектор України демонстрував постійне зростання виробництва електроенергії. Так, у 2021 році виробництво електроенергії з біогазу досягло 553,2 ГВт-год. Безпосередньо перед війною, у грудні 2021-го та січні 2022-го, місячне виробництво електроенергії на біогазі сягало максимального значення на рівні 53,6 та 55,0 ГВт-год відповідно.
Після початку повномасштабного військового вторгнення протягом трьох місяців спостерігалося падіння місячного виробництва електроенергії до рівня нижче 40 ГВт-год, після чого до кінця 2022 року було досягнуто стабілізації виробництва. Через військові дії виробництво біогазу було скасовано щонайменше у двох сільськогосподарських підприємствах у східному та південному регіонах країни, а також у двох систем утилізації звалищного газу на полігонах ТПВ. Загальні втрати встановленої електричної потужності становили приблизно від 5 до 7 МВт. Незважаючи на відсутність у 2023 році нових біогазових потужностей, виробництво електроенергії з біогазу продемонструвало позитивну динаміку, перевищивши довоєнний рівень виробництва на 5%.
У 2024 році уряд України схвалив Стратегію розвитку розподіленої генерації в Україні з метою створення до 1000 МВт розподіленої генерації у 2024 році, в тому числі з використанням відновлюваних джерел енергії, і додатково 4000 МВт у 2025 році. Наразі актуальним є розвиток децентралізованої генерації, зокрема біогазових та біометанових установок.